283 Obserwatorzy
23 Obserwuję
poznanskamalgosia

Fig with poppy seeds

http://fig-with-poppy-seeds.blogspot.com/

Teraz czytam

Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg
Nicholas G. Carr
Obce dziecko
Alan Hollinghurst, Hanna Pawlikowska-Gannon
Od lekarza do grabarza
Jerzy Maslanky
Walka kotów
Eduardo Mendoza
Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu
Jennifer L. Scott
Dotyk
Alexi Zentner
Nieskończoność
Holly-Jane Rahlens
Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie
Gary Chapman

Bella i Sebastian - Nicolas Vanier

Muszę się przyznać, że dość często zdarza mi się kupować książkę ze względu na okładkę i powiem wam, że jak dotąd nigdy się nie zawiodłam. W taki sposób zostałąm dumną właścicielką powieści „Bella i Sebastian” Nicolasa Vanier’a.  książka ta jest nową literacką adaptacją napisaną na podstawie filmu oraz serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem – scenariuszem oraz reżyserią zajmowała się wówczas Cécile Aubry. 

 
Na początku powieści poznajemy małego pasterza Sebastiana oraz jego dziadka Cezara. Obaj wypasają owce wysoko w górach i strzegą ich przez wilkami i bestią. Ów bestią jest dziki pies, na którego polują miejscowi myśliwi, obwiniając go za zagryzanie owiec. W taką myśliwską samotną wyprawę wybiera się również Sebastian z dziadkiem, jednak nie udaje się im zabić bestii, gdyż napotykają małe bezbronne koźlątko, którego matkę postrzelono. Schodząc w dolinę, zabierają opuszczone maleństwo ze sobą i go wychowują. 
 
Sebastian jest sierotą. Nie uczęszcza do szkoły jak inne dzieci, gdyż jego przybrany dziadek uważa, iż lepiej wychowają go góry. Sebastian na jednej ze swoich samotnych wędrówkach spotyka w górach bestię. Czy uda mu się ją oswoić? Czy to ta bestia napada na owce Cezara i innych mieszkańców gór?
 
W francuskim miasteczku poznajemy siostrę Sebastiana – Angelinę, która w tych trudnych okupacyjnych czasach prowadzi piekarnię. Jest rok 1943, ludzie żyją w ciągłym napięciu i strachu. Prowadzą niebezpieczną grę z niemieckim okupantem, przeprowadzając Żydów przez Alpy do bezpiecznej Szwajcarii. 
 
Wzruszająca opowieść o sile przyjaźni i miłości. Oraz o pięknie życia w zgodzie z dziką przyrodą. Polecam wszystkim gorąco, nie zawiedziecie się!